תכלס – איך נבצע הדברה טבעית נגד פרעושים?

אף אחד מאתנו לא ממש מתלהב כאשר זוחלים למיניהם פולשים אל ביתנו אוכלים מלחמינו לנים במיטותינו ובאופן כללי מרגישים בבית… הפרעושים הינם חלק מאלו הנהנים לחיות בבית אנושי.

לפני שנסביר על הדברה טבעית נגד פרעושים נסביר מעט על הפרעושים מי הם מה הם ומדוע כדאי להיפטר מהם.

הפרעוש – (לא) נעים להכיר!

פרעוש
הפרעוש – מידע כללי

גודלו של הפרעוש הוא כ- 1-3 מ"מ, צבעו כהה והוא בעל מעטפת קשיחה, הפרעוש הינו טפיל חיצוני לבעלי חיים כמו גם לבני האדם. כאשר גם הזכרים וגם הנקבות הבוגרים מוצאים את מזונם ממציצת דם.

קיימים כ- 2,000 מיני פרעושים בעולם, אולם למזלנו בישראל חיים 'רק' 40 סוגים, וזה גם די והותר…

הנפוצים ביותר מבין הפרעושים בארץ הינם: פרעוש הדבר, פרעוש החתול ופרעוש האדם.

כושר העמידות וההתרבות של הפרעושים

הפרעושים מתרבים במהירות רבה, הנקבה מטילה כמה מאות ביצים כך שתוך זמן קצר הגדוד עשוי למנות אלפי פרעושים. כמו כן מסוגלים הפרעושים לשרוד ללא מזון למשך תקופות ארוכות של ארבעה חודשים! כך שלא פשוט להיפטר מהם.

למה אנו מתנכלים לפרעושים?

הפרעוש הוא לא רק יצור תמים שנהנה לחיות בבית שלנו בשקט מבלי להפריע. הפרעושים מואשמים כי הם גורמים לגירוד ולהעברת מחלות ולכן אנו מחפשים דרך להיפטר מהם.

תכלס – איך נבצע הדברה טבעית נגד פרעושים?

הדברה באופן עצמאי – ניתן לנסות לבצע לבד הדברה טבעית נגד פרעושים ולבחון מה תהיה מידת ההצלחה על פי התוצאות בשטח. ישנם חומרי ריסוס אורגניים אותם נוכל לרכוש ולפעול על פי ההוראות. ראשית יש לחפש "מאיפה התחיל הסיפור?" לתור אחר מקורם של הפרעושים. לרוב הם יהיו במקום המרבץ של חיות המחמד שבבית, מומלץ לבקר במרפאה של וטרינר ולקבל מידע על תרופה ייחודית לכלב שלכם נגד פרעושים כדי למגר את התופעה, לפחות להכות במקור הבעיה אם הם אכן הגיעו מהכלב \חתול שלנו.

בנוסף צריך לבצע ריסוס באזור המגורים כמו הסלון, מחיית המגורים של החיה ,את המקומות הללו יש לרסס היטב. מלבד זאת יש לרסס היטב את כל הבית. קיימים גם תרסיסים אורגניים ,התרסיס האורגני מופק בדרך כלל מחומרים ידידותיים אך דוחים את הפרעושים ואף קוטלים אותם מבלי להשאיר חומרים כימיים מסוכנים.

מומלץ: לפני הריסוס לשאוב בשואב אבק את כל השטיחים, הספות והמיטות הנגועים בפרעושים וליעילות מקסימלית של הריסוס מומלץ לבצע את אותה הדברה טבעית נגד פרעושים בכל הבית בו זמנית וזאת בכדי למנוע את מעבר הפרעושים מחדר לחדר. אם ישנו גם חצר לבית מומלץ לרסס גם אותו באותו יום. מובן שחובה לפעול על פי ההוראות של היצרן ולהשתמש בתכשירים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה בישראל.

הדברה בעזרת חברת הדברה מקצועית – כדי לזכות בתוצאות מושלמות מומלץ תמיד לפנות אל המומחים בתחום הדברה טבעית נגד פרעושים. הם אלו שיודעים לתת את המענה המושלם והאפקטיבי ביותר. אין השוואה בין הדברה הנעשית באופן עצמאי ללא ידע מקצועי לבין הדברה הנעשית באמצעות אנשי המקצוע.

אז אם גם אתם סובלים ממכת הפרעושים העושים בביתכם כבתוך שלהם ומתרבים בקצב מטורף, אל תהססו, פנו אל המומחים שיפתרו עבורכם את הבעיה ב – זבנג וגמרנו…

לנוכיותכם סרטון המסביר על סוגים שונים של פרעושים:

One Reply to “תכלס – איך נבצע הדברה טבעית נגד פרעושים?”

  1. אני לא מאמין בהדברה "טבעית" , הכי טוב זה להזמין את המכסחים..או כל מדביר מומחה שיגיע ויעשה את העבודה בצורה מיידית. כל הטבעי הזה לא נראה לי

Comments are closed.